Uit de media: 

 

3 augustus 2010
Falck Ambuce vanuit Peer naar medische spoedgevallen
De nieuwe privéziekenwagendienst Falck Ambuce snelt sinds april vanuit Peer naar medische spoedgevallen. In de regio van Peer en Hechtel-Eksel waren er vrij lange aanrijtijden voor ambulances. Het was een zogeheten blinde vlek voor dringende medische hulp. Ze bedienen de regio vanaf nu met een nieuwe ziekenwagen.

De nieuwe ambulancedienst die gevestigd is op de Welzijnscampus in Peer doet elke dag gemiddeld vier dringende ritten naar ziekenhuizen in de buurt, vooral naar Overpelt en Heusden-Zolder, maar ook naar Maaseik en Genk. De nieuwe ziekenwagendienst is er gekomen toen het Mariaziekenhuis van Overpelt besliste om te stoppen met het ambulancevervoer, wegens de te hoge ksoten. Dat was in januari van dit jaar. “Vanaf dat moment tot begin april hebben we onze ambulance in het ziekenhuis van Overpelt gestald en zijn we van daaruit vertrokken. Op die manier leerden we ook de werking van het ziekenhuis kennen”, vertelt Robert Van Dinther van Falck Ambuce.

Daarna is de dienst - op vraag van Volksgezondheid - verhuisd naar Peer omdat die regio nog niet snel bereikbaar was. “Wij vertrekken met onze ambulance op vraag van de dienst 100 in Hasselt. Bij de 100- centrale komen alle noodoproepen binnen en die centrale stuurt dan de snelste ambulance. Meestal krijgen wij de spoedritten in Peer, Hechtel- Eksel, Meeuwen, Ellikom, de zuidrand van Overpelt en Neerpelt en nog een stukje van Helchteren”, zegt provinciaal verantwoordelijke Tommy Bobik. Falck Ambuce heeft dag en nacht een ziekenwagen paraat, bemand door twee hulpverleners (verpleegkundigen, urgentieverpleegkundigen en ambulanciers).

“Ons stokpaardje is snel weg zijn. Onze ambulanciers slapen hier ook, waardoor we heel snel kunnen vertrekken. Overdag is onze ambulance in minder dan één minuut op de baan, ‘s nachts zijn dat hooguit twee minuten”, verzekert spoedverpleegkundige Robert Van Dinther.

(Bron: Het Belang van Limburg www.hbvl.be)